Anadolu Grubu Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Uyumluluk Raporu 2015-2019

Anadolu Grubu Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Uyumluluk Raporu 2015-2019

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları, insanlık için sadece birer amaç olmanın ötesinde, buamaçlara ulaşamadığımız durumda insanlık için yıkıcı sonuçları olabilecek uyarılar olarak karşımıza çıkıyor.İçinde bulunduğumuz günlerde, Amaçların “Bulaşıcı Hastalıklarla Mücadele” alt hedefine karşılık gelen Covid-19 pandemisi ile birlikte, sadece tek bir alt hedefteki eksiklerimizin tüm yaşamımızı nasıl etkileyebildiğine hep birlikte şahit oluyoruz. Yaşanan pandemi süreci, sebepleri ve sonuçları itibarıyla tüm insanlığa çevre ile ilişkisindeki alışveriş dengesizliğini bir kez daha gösterirken, bir yandan da çevresel sorunların gelecekte bizleri bugün tanımadığımız daha ne gibi kavramlarla karşılaştırabileceğini sorgulatıyor.

Dünyamız 2000’li yıllara girdiğinden beri, hemen her alanda yaşanan ivmeli gelişim ve değişim, sürdürülebilirlik konusunda önemli ve zorunlu bir farkındalık artışını da beraberinde getiriyor. İnsanlık olarak ekonomik ve sosyal alanlarda büyük bir değişim yaşarken, çevresel konularda da hassasiyetimizi arttırıyoruz. İklim başta olmak üzere çevresel sorunları çözmek için attığımız adımlar bizlere umut verirken, bu konuda çok daha hızlı yol almak zorunda olduğumuzun da farkındayız.

2020 yılında pandemi ile birlikte yaşananlar, çevre ile nasıl ayrılmaz bir ilişkimiz olduğunu bize çok daha net bir şekilde gösterdi. Yıl boyunca hepimiz her alandaki çalışma anlayışımızı ve çabalarımızı yeniden gözden geçirdik, çalışma şekillerimizde gerekli olan gelişmelere odaklandık.

Raporun tamamı için tıklayınız

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Tüm Soru, görüş öneri ve talepleriniz için bize iletişim bilgileri ile ulaşabilirsiniz.

Tüm Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bizi Arayın