Ahmet Ussal ŞAHBAZ

Ahmet Ussal ŞAHBAZİnovasyon Politikaları Danışmanı, ZAY Strateji Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.

Ussal Şahbaz kamu ilişkileri ve inovasyon üzerine çalışma yapan Ussal Danışmanlık şirketinin kurucusudur. Ussal Şahbaz 2018’e kadar Türkiye İnovasyon Direktörü olduğu GE (General Electric) şirketinin dünyada kurduğu sekiz inovasyon merkezinden birini İstanbul’da hayata geçirmiştir. Daha önce, 2015’te Türkiye’nin G20 dönem başkanlığı sırasında Business 20 ve Think 20 gruplarını yönetmiştir. 2011-2014 yılları arasında TEPAV – Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’nda inovasyon politikaları programını kurmuştur. Ussal Şahbaz kariyerinin ilk yıllarında Rekabet Kurumu uzmanı olarak çalışmış, ayrıca Vaşington’da Dünya Bankası‘na danışmanlık yapmıştır.
Ekonomi Gazetesinde (Eski Dünya Gazetesi) köşe yazarı olan Ussal Şahbaz, ayrıca haftalık olarak teknoloji, siyaset ve toplum üçgenindeki gelişmeleri ele aldığı Global İşler+ eporta bülteni yayınlamaktadır.
Ussal’ın Harvard Üniversitesi’nden uluslararası kalkınma alanında yüksek lisans, Bilkent Üniversitesi ve ODTÜ’den iktisat alanında yüksek lisans ve lisans dereceleri bulunmaktadır.

Tüm Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bizi Arayın