Hale ALTAN

Hale ALTANGenel Müdür, ZAY Strateji Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.

Hale Altan, 20 yıllık çalışma süresi içerisinde ekonominin farklı sektörlerini ilgilendiren her türlü iktisadi ve siyasi konuda strateji geliştirme, kurum görüşü oluşturma, kamu ve kurumsal ilişkiler süreçlerini yürütme konularında çalışmalar yapmıştır. Uzmanlık alanına giren konularda çok sayıda rapor/projede görev almış, yurtiçi/uluslararası konferans, eğitim ve iletişim kampanyaları düzenlemiştir.

Hale Altan, lise öğrenimini Koç Özel Lisesi’nde tamamladıktan sonra Amerika’da Bryn Mawr Üniversitesi’nde Ekonomi ve Siyasal Bilgiler alanında sunulan Çift Anadal Programını tamamlamıştır. Lisansüstü eğitimini Avrupa Birliği Hukuku üzerine yapmış Hollanda’da bulunan Leiden Üniversitesi’nden yapmıştır.

2010 yılında Koç Üniversitesi tarafından yürütülen ‘’Yöneticiler İçin Yüksek Lisans’’ (Executive MBA) programını bitirmiştir. İstanbul Sanayi Odası ve Ulaştırma Bakanlığı bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan Hale Altan, 2006-2013 TÜSİAD Mikro Reformlardan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı, 2014-2016 JTI Türkiye Kurumsal İlişkiler Müdürlüğü, 2017 AmCham Türkiye/ABFT Genel Direktörlüğü, 2017-2020 ESİAD Genel Sekreterliği ve 2020-2022 Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Genel Sekreterliği görevlerini yürütmüştür. 2022 yılı başından beri ZAY Strateji Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Tüm Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bizi Arayın